Moxování - Salon NATANAEL - Silvie Polachová

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Moxování

Masáže

Jedná se o nahřívání akupukturních bodů, nebo jejich drah, převážně v oblasti zad pelyňkovými doutníky nebo kuželíky, jež mají velmi vysokou teplotu a povzbuzují dané dráhy či body.


Využívá znalostí tradiční čínské akupunktury, kdy teplo pelyňku prostupuje tělem do hloubky, vstupuje do akupunkturních drah, doplňuje energii, podporuje oběh a vylučuje z těla chlad a bolest.

Má silný tonizující účinek na tělo a posiluje je v boji proti chronickým obtížím,vyčerpání a špatnému trávení. Pozoruhodně účinné je moxování zejména u preventivního posilování  organismu a utužování zdraví. Je třeba zdůraznit, že se k prohřívání používá přírodního způsobu léčby - tepla sálajícího při doutnání nejjemnějších částí mladých květů čínského pelyňku. Moxování je velmi příjemné, zejména pro pocit uklidňujícího tepla.

V křížové oblasti páteře uvolňuje pocit chladu a napětí, je vynikajícím pomocníkem při problémech způsobených chladem. Moxování je součástí tradiční čínské medicíny, která k nemocem přistupuje na základě celostního přístupu, kdy se  znovu nastoluje rovnováha toku vitální energie a v důsledku toho i schopnost těla napravovat sebe sama a čelit škodlivinám. Starověký klasik Pien-Čchue (5.st.př.n.l.), který se poprvé v historii ve svých dílech zabýval výhodami moxování zdůrazňoval, že význam moxování spočívá v tom, že se tělu dodává nová energie, která může být použita za podmínek nedostatku i nadbytku.


Používání moxy je vhodné i u oslabených a starých osob, v neposlední řadě u neplodností a chronických nemocech či bolestech pohybového aparátu (klouby, kosti).

Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky