Hlavní nabídka
Číňané používali systém masáží již před 5000 lety. Hinduistická kultura před 4000 lety charakterizuje masáž jako tření a hnětení.
Další zmínky pocházejí z literatury egyptské, perské a japonské. Hippokrates, jehož považovali staří Řekové za otce medicíny, napsal: Lékař musí být zběhlý v mnoha věcech, rozhodně však v masírování.
Co je masáž?
Masáž je metoda práce s měkkými tkáněmi těla. Jejím hlavním účelem je relaxace a obnova funkcí.
Je neocenitelná při omezeném či zpomaleném krevním oběhu nebo tehdy, je-
Masáž pomáhá udržovat zdraví pokožky a odstraňuje z těla toxiny a odpadní látky, které jinak mohou ve svalech vyvolávat napětí a mohou vést k nepohyblivosti. Rovněž pomáhá s odbouráváním tukových zásob v těle.
Masáž je vlastně formou pasivního cvičení, kdy se svaly stahují a povolují bez přičinění masírované osoby. Stimulací nervového systému a zvýšením buněčného metabolismu ulevuje masáž od bolesti, uvolňuje zjizvenou tkáň a rozvolňuje srůsty.
Nejdůležitějším přínosem masáže je zřejmě relaxace. Masáž ve vás navodí pocit pohody, tělo se uvolní a odpočine si, a vy se cítíte hýčkáni a rozmazlování.
Kdy není masáž vhodná?
Masáž by se nikdy neměla provádět v místech výskytu křečových žil, neboť hrozí nebezpečí jejich prasknutí nebo přesunutí krevních sraženin do jiných části těla, kde by mohly být mnohem nebezpečnější.
Není vhodné masírovat břicho během prvních tří měsíců těhotenství nebo masírovat nezahojené jizvy.
Nemasírují se nikdy hnisavá a zanícená místa, poškozená kůže a místa s bulkami či boulemi, o nichž nevíme, jakého jsou původu.
Lidé trpící epilepsií, cukrovkou nebo jinou chorobou by měli podstoupit masáž pouze po konzultaci s lékařem.
Po masáži je vhodné pít hodně tekutin, zhruba litr vody.