Co je masáž? - Salon NATANAEL - Silvie Polachová

Přejít na obsah

Hlavní nabídka

Co je masáž?

Masáže

Číňané používali systém masáží již před 5000 lety. Hinduistická kultura před 4000 lety charakterizuje masáž jako tření a hnětení.
Další zmínky pocházejí z literatury egyptské, perské a japonské. Hippokrates, jehož považovali staří Řekové za otce medicíny, napsal: Lékař musí být zběhlý v mnoha věcech, rozhodně však v masírování.


Co je masáž?

Masáž je metoda práce s měkkými tkáněmi těla. Jejím hlavním účelem je relaxace a obnova funkcí.

Je neocenitelná při omezeném či zpomaleném krevním oběhu nebo tehdy, je-li lymfatický systém oslaben po nějaké nemoci.

Masáž pomáhá udržovat zdraví pokožky a odstraňuje z těla toxiny a odpadní látky, které jinak mohou ve svalech vyvolávat napětí a mohou vést k nepohyblivosti. Rovněž pomáhá s odbouráváním tukových zásob v těle.

Masáž je vlastně formou pasivního cvičení, kdy se svaly stahují a povolují bez přičinění masírované osoby. Stimulací nervového systému a zvýšením buněčného metabolismu ulevuje masáž od bolesti, uvolňuje zjizvenou tkáň a rozvolňuje srůsty.

Nejdůležitějším přínosem masáže je zřejmě relaxace. Masáž ve vás navodí pocit pohody, tělo se uvolní a odpočine si, a vy se cítíte hýčkáni a rozmazlování.


Kdy není masáž vhodná?

  • Masáž by se nikdy neměla provádět v místech výskytu křečových žil, neboť hrozí nebezpečí jejich prasknutí nebo přesunutí krevních sraženin do jiných části těla, kde by mohly být mnohem nebezpečnější.

  • Není vhodné masírovat břicho během prvních tří měsíců těhotenství nebo masírovat nezahojené jizvy.

  • Nemasírují se nikdy hnisavá a zanícená místa, poškozená kůže a místa s bulkami či boulemi, o nichž nevíme, jakého jsou původu.

  • Lidé trpící epilepsií, cukrovkou nebo jinou chorobou by měli podstoupit masáž pouze po konzultaci s lékařem.


Po masáži je vhodné pít hodně tekutin, zhruba litr vody.

 
 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky